top of page

Každú stredu 16:15-17:45  Balanstrasse 111 Mníchov 

  • Facebook

SLEDUJTE NAS NA SOCIALNYCH SIETACH

POVEDALI ... 

« Pre nase dieta bolo prinosov velmi vela a celkovo sa nam velmi pacila organizacia atelieru. Sophie prospelo ucenie sa textov, hranie, citanie knih proste vsetko. Pre nas je tento atelier viac ako iba divadelny atelier. Podporuje Sophinkin vyvoj v Slovencine ale jej sa celkovo velmi paci hranie ako take. Dufame ze bude moct pokracovat aj na buduci rok. »

« Dakujeme Tatiane za uzasny rok v slovenskom divadelnom ateliery ktory priniesol mojej dcere nielen nove priatelstva ale hlavne novu skusenost ucinkovania pred publikov, ktore napomaha k zlepsovaniu sebavedomia a reci. Tatiana je nesmierne angazovana a velmi kreativna ucitelka, ktora dokaze s detmi velmi motivovane pracovat. »

 

SKOLA HROU v Mníchove bola založena v septembri 2021. Dnes je to skupina talentovaných detí a rodičov, túžiacich predať ďalej štafetu slovenského jazykového a kultúrneho dedičstva a pozitívne prezentovať Slovensko v zahraničí.

Malí herci a herečky tu dostavajú priestor na zdokonaľovanie sa v slovenskom jazyku kreatívnou formou. Na každom ateliéry sa robia zábavné, ale pedagogicky seriózne cvičenia postavené na divadelných technikách pod vedením skúseného profesionálneho herca a režiséra.  

Deti sa učia pri pohybe a so smiechom na perách. Cvičenia sú  zamerané na rôzne tematiky ako napríklad výslovnosť, slovnú zásobu, hlasovú techniku, pohybové vyjadrenie, prejav pred publikom, zlepšenie sebadôvery, naučenie sa pracovať v kolektíve, stimuláciu kreativity a predstavivosti... a mnohé ďalšie.  Každé dieťa je pre mňa špecifické.

KTO SOM

Po vyštudovaní herectva v Paríži, kde som žila 18 rokov, som absolvovala školenia na  pedagogiku vyučovania divadla (Théâtre de l’Instant Présent v Paríži) a výuku cudzích jazykov prostredníctvom divadla (Thealingua v Berlíne).

Počas  piatich rokoch vedenia detských divadelných ateliérov, som získala bohatú pedagogickú skúsenosť.  Viedla som detské divadelné ateliéry v slovenskom a francúzskom jazyku na Európskej skole a Francúzskej skole v Mníchove a tiež „Petit école “ v Regensburgu.  

 

 

« Odporúčam aj iným. Sme veľmi spokojne aj deti aj ja ako matka. Veľmi dobre cvičenie prejavu, sebavedomia, pozitivna podpora detí atď »

« Ďakujeme za všetko, čo pre tie deti robíte ! »

« Super aktivita pre deti, ktora prinesie nielen zlepsenie v jazyku a kreativite, ale aj novych kamaratov :) »

 

« Tánin divadelný ateliér je ako cesta do rozprávkového sveta. Deti tam môžu pustiť uzdu svojej fantázii a zažit svet, v ktorom je všetko možné. Okrem umeleckého a tvorivého rozvoja detí sa mi veľmi páči tréning spracovania chýb, ktoré sa môžu na javisku stať. Táňa ich nazýva trapas...podá to humorne a deti sa zbavia strachu z robenia chýb. Úžasné! Veľmi odporúčam!»

 

« Tatiana Timková, sympatická, talentovaná, absolútne kompetentná lektorka, vám z vášho dieťaťa vyťaží čo sa len dá a nájde každý jeden kúsok talentu, ktorý sa v ňom, aj veľmi hlboko skrýva. Dokáže z detí vykúzliť malých i veľkých hercov. Určite zapojte vaše deti,  či už vo francúzštine, v slovenčine alebo mnohých iných jazykoch. Je to úplne jedno či to bude osobne alebo cez digitálny svet . Pripraví vám divadelné predstavenie na vysokej úrovni a hlboký kultúrny zážitok. »

bottom of page